Top Sport

Повреда за Ембид, неволји за Филаделфија

Џоел Ембид ќе пропушти неколку натпревари за Филаделфија. Одличниот центар во моментов е повреден, се работи за неговата лева нога и дефинитивно ќе ги пропушти натпреварите против Нетс и Хорнетс.

dobivaj vesti na viber

Тој се повреди во саботата при поразот на неговиот тим од Минесота, стапнувајќи на ногата на својот соиграч Нианг на пет минути до крајот на натпреварот.

Ембид е одличен оваа сезона, со просек од 32,3 поени, 10,1 скока и 4,6 асистенции. Многу ќе му недостига на својот тим.

Повреден е и Харден, како и Макси, па Филаделфија ќе има тешка задача.

Scroll to Top