Top Sport

Скола ќе игра на ОИ во Токио

Агентинскиот кошаркар Луис Скола ќе настапи на Олимписките игри во Токио во 2021 година. Скола наредното лето ќе наполни 41 година.

Легендата на Аргентина кариерата ја започнал во 1995 година, активен е две и пол децении, а оваа сезона го носеше дресот на Армани Милано.

Со репрезентацијата Скола во 2004 година, во Атина, го освои златниот олимписки медал. На ОИ во Рио Де Жанеиро Скола со Аргентина го освои бронзениот медал.

Scroll to Top