Top Sport

Стеф Кари ја славеше титулата со шише текила од 950 долари

Стеф Кари продолжи да ја прославува новата НБА титула на Голден Стејт вориорс, овојпат со шише текила и МВП трофејот во еден клуб во Калифорнија.

dobivaj vesti na viber

Кари и неговите соиграчи ја освоија четвртата шампионска титула во последните осум години по 4:2 победата над Бостон селтикс, и 34-годишниот Кари прославуваше со група пријатели и со шише „Дон Хулио 1942“ текила во раката. Шише од една од најценетите текили на светот чини околу 950 долари.

Link with us
Game bài đổi thưởng
Scroll to Top