Top Sport

Тренерот Карлајл ги напушти Далас Маверикс

Еден од најдобрите НБА тренери во овој век, Рик Карлајл, објави дека повеќе нема да ги предводи Далас Маверикс. Карлајл ги предводеше Маверикс од 2008 година, во 2011 година ја освои единствената титула во историјата на франшизата. Претходно оставка на функцијата поднесе спортскиот директор, Дон Нелсон.

Тренерската кариера, Карлајл, ја започна во 2001 година во Детроит Пистонс. Во 2002 година ја доби наградата за тренер на годината. Од 2003 до 2007 година ги предводеше Индијана Пејсерс.

Во Далас остави длабока трага, во последната деценија стана еден од најдобрите офанзивни тренери во лигата.

Американските медиуми шпекулираат дека Карлајл од наредната сезона ќе биде тренер на Милвоки Бакс.

KissAnime - Watch Anime Online Free English Sub & Dub | Kiss Anime. Watch The Animatrix (Dub) Episode Full

AnimeBee Watch anime online, English anime online HD. Puella Magi Madoka Magica Episode 12

AnimeFreak Watch anime online, English anime online HD. Original Dirty Pair: Flight 005 Conspiracy (https://animefreak.ws/m/lOAM) Episode Full

GoGoAnime Sites Google: https://sites.google.com/view/gogoanime-official/home

Scroll to Top