Top Sport

Ветераните Ариза и Хауард се вратија во ЛА Лејекрс

Лос Анџелес Лејкерс започнаа со формирање на тимот, кој ќе се обиде во новата сезона да ја врати шампионската титула. Лејкерси најпрвин се договорија со ѕвездата Расел Вастбрук, а потоа во тимот вратија двајца ветерани.

Во новата сезона, дресот на Лејкерс, ќе го носат Тревор Ариза и Двајт Хауард.

Ариза (36), минатата сезона настапуваше за Мајами Хит. Тој играше во Лејкерси, во периодот од 2007 до 2009 година. Со „езерџиите“, Ариза, во 2009 година ја освои шампионската титула.

За разлика од Ариза, Хауард, трет пат во кариерата ќе биде играч на ЛА Лејкерс. Тој, со Лејкерси стана шампион во 2020 година.

Покрај ветераните, Лејкерси го потпишаа и Кент Бејзмор. Овој играч минатата сезона настапуваше за Голден стејт Вориорс. За да се пресели во Лос Анџелес, тој одбил финансиски добра понуда од Вориорс.

Ариза, Хауард и Бејзмор потпишале едногодишни договори.

Watch City Hunter: Bay City Wars (Dub) Episode Full

Watch anime online for free at AnimeHeaven toradora anime heaven

AnimeFLV Watch anime online in high quality with english Subbed & Dubbed

Watch anime online for free at 4Anime watch anime dub

Qiita: https://qiita.com/gogoanimelol

60dbdfa4e9c2d site123: https://60dbdfa4e9c2d.site123.me/

Scroll to Top