Top Sport

(Видео) Димитријевиќ броеше до 40 – УНИКС славеше против ЦСКА

Македонскиот репрезентативец Ненад Димитријевиќ го одигра најдобриот натпревар во кариерата. Димитријевиќ постигна речиси половина од поените на УНИКС во победата над ЦСКА Москва 88:78.

Димитријевиќ, натпреврот во кој се решаваше првата позиција во регуларниот дел од сезоната го заврши со рекордни во кариерата 40 поени, на кои придодаде шест скока и девет асистенции.

Македонскиот репрезентативец погоди 17 од 20. шута (7/9 за три поени) кон кошот на ЦСКА (7/9 за три поени).

Scroll to Top