Top Sport

(Видео) Момче се расплака од среќа поради Пантер, друго тргна да го бакнува: Трогателни сцени го обиколуваат светот

Кошаркарите на Партизан во крајно драматична партија го совладаа Фенербахче во седмото коло од Евролигата со резултат 85:84, а победата диво и емотивно се прослави во салата.

По голема борба и пресврти, црно-белите успеаја да извојуваат важен триумф и сето тоа без капитенот Кевин Пантер, што беше причина за големо славје.

Најдобриот стрелец на Партизан го пропушти овој дуел поради повреда, а ќе го нема уште некое време, но неговото присуство предизвикува големи емоции кај навивачите.

И најмладите навивачи на Партизан ја покажаа љубовта кон Пантер по победата над Фенербахче, а сцените станаа вирални на социјалните мрежи и беа дочекани со ентузијазам.

Во еден момент, Пантер им пријде на фановите, а едно мало момче не можеше да ги сокрие емоциите и прсна во солзи од среќа. Пантер го зеде во раце, а момчето не можеше да престане да го гушка, додека другиот го бакнуваше со грбот.

Емотивните сцени предизвикаа лавина реакции.

Scroll to Top