Top Sport

Андре Гомеш по повредата: Се помина добро, дома сум, фала за поддршката!

Фудбалскиот свет стравуваше за кариерата на португалскиот фудбалски интернационалец, Андре Гомеш кој минатиот викенд се здоби со тешка скршеница на зглобот на ногата во меч за својот тим Евертон на дуелот со Тотенхем.

Од Евертон информираа дека операцијата поминала успешно и дека сега следува фазата на опоравувањето.

На социјалните мрежи се огласи и самиот фудбалер кој им се заблагодари на сите за поддршката. Гомеш ја напушти болницата и сега е дома, со своето семејство.

„Здраво на сите. Како што знаете, се помина многу добро. Веќе сум во мојот дом, со моето семејство. Сакам да ви се заблагодарам за поддршката и за позитивната енергија“ – рече португалскиот фудбалер.

Scroll to Top