Бразилскиот фудбалер Даглас Коста кој е актуелен фудбалер на италијански Јувентус одлучи со мајка му и неговата девојка да им помогнат на сиромашните соседи во татковината.

Коста кој неодамна од Италија се врати во Бразил за да биде со семејството го наполни автомобилот со разни артикли и по улица им делеше помош на најсиромашните.

„Сред оваа збрка, се поголема е желбата да им се помогне на останатите“ – напиша 29-годишниот офанзивец на Инстаграм.


Инаку се погласни се шпекулациите дека тој ова лето ќе го напушти Торино и ќе ја побара својата шанса во друг клуб.

Даглас Коста бара нов клуб


Во Бразил досега коронавирусот зарази околу 14.000 луѓе, а над 700 ја загубија битката.