Top Sport

Домашните екипи не испуштија ниту бод во 11. коло од ПМФЛ

Во денешното 11. коло во Првата македонска фудбалска лига домашните екипи на сите пет меча извојуваа победи, и тоа без ниту еден примен гол.

dobivaj vesti na viber

Екипите на скопски Вардар и струмичка Академија Пандев се на врвот на табелата со по 24 бода, се уште актуелниот шампион, тетовска Шкендија заостанува цели 10 бода, а Работнички и по ова коло останува закован на последната позиција, со само 10 бода.

Денеска Вардар во Скопје славеше против Борец од Велес, а во Чаир Шкупи го совлада „фенерџијата“ Работнички. Во Струмица Академија Пандев ја торпедираше екипата на Македонија ЃП, додека шампионот Шкендија конечно победи, во Тетово против Силекс. Во петтиот денешен меч во Струга, домаќините славеа против Ренова.

Ова се сите денешни резултати:

Шкендија – Силекс 3-0
Академија Пандев – Македонија ЃП 4-0
Вардар – Борец 2-0
Шкупи – Работнички 2-0
Струга Трим Лум – Ренова 1-0

Вака изгледа табелата по 11 одиграни кола:

Вардар 24
А. Пандев 24
Македонија ЃП 16
Шкупи 16
Шкендија 14
Струга ТЛ 14
Ренова 13
Силекс 12
Борец 11
Работнички 10
Фото: ФК Вардар

go88 game bài đại gia đẳng cấp nhất 2021 go88 ios go88 binh88

tải sunwin 2022 sunwin ios sunwin it solutions

Scroll to Top