Top Sport

Ѕвездите на Реал и Барса се вратија на работа (галерија)

Фудбалерите на Барселона и на Реал Мадрид, по подолга пауза, се вратија на работа, откако во просториите на клубот се направија медицинските тестови пред најавеното враќање на индивидуални тренинзи.

Иако ситуацијата во Шпанија околу корона вирусот е крајно сериозна, плановите на Ла лига за рестартирање на шампионатот продолжуваат, а владините мерки за опуштање на рестриктивните мерки значат дека може да се почне со индивидуални, а од средината на месецот и со колективни тренинзи (секако со запазување на мерките за социјално дистанцирање).

Scroll to Top