Top Sport

Фудбалска Европа му се смее на Кандрева, промаши празен гол од 1 метар (видео)

Иако милански Интер синоќа беа посебни проблеми се справи во реваншот со Рапид Виена и обезбеди осминафинале во Лига Европа, сепак погледите на фудбалските сеирџии се свртеа кон „Меаца“.

Првиот гол за Интер на овој меч го постигна Весино, но во претходниот дел од акцијата, фудбалерот на Интер, Антонио Кандрева кој најчесто влегува од клупата се посрамоти.

Тој по една нафрлена топка од левата страна се најде на 1 метар од противничкиот гол со празна мрежа пред него, но се сплетка и не успеа да реализира.

Погледнете ја смешната ситуација:

Scroll to Top