Top Sport

Гибсон со патика во рака го брка Бјелица да му залепи банана (видео)

НБА дуелот меѓу Минесота и Сакраменто заврши со победа на домаќините од 132-105. Сепак резултатот на дуелот падна во втор план по необичниот момент кој експресно стана хит на социјалните медиуми.

Играчот на Минесота, Таџ Гибсон во еден момент од натпреварот во фазата на одбрана остана без едната патика, па со неа во рака се обиде да му „залеле“ баната на противничкиот кошаркар, Немања Бјелица. Сепак не успеа.

Погледнете ја целата ситуација:
https://youtube.com/watch?v=icIDaNA8GnI

Scroll to Top