Top Sport

Клоп: Се обидов да готвам, сопругата ме замоли веќе да не го правам тоа!

Менаџерот на Ливерпул, Јирген Клоп деновите на изолација се обиде да ги пополни со нешто што досега не го правел – работа во кујната.

„Во изолација правам работи кои никогаш порано не сум се обидел да ги правам, па така станав мајстор за миење садови. Се обидувам и да готвам. Ја направив својата прва кајгана во животот, но мојата сопруга Ула не беше посебно импресионирана и ме замоли тоа да не го правам повеќе. Имам 52 години и се уште не знам да врзам вратоврска, па наредните недели напорно ќе работам тоа да го совладам“ – рече харизматичниот Клоп.

Менаџерот на „црвените“ пронајде уште една добра работа, од изолацијата.

„Една од позитивните работи е и пронаоѓањето на пријатели од училишните денови. На друштвените мрежи пронајдов луѓе кои долго време не сум ги слушнал, а моите пријатели се изненадени колку сум активен“ – вели Германецот.

Scroll to Top