Top Sport

Мајк Тајсон страшно удира и на 53 години (видео)

Еден од најдобрите боксери на сите времиња, легендарниот Мајк Тајсон објави на својот Твитер профил видео на кое објаснува одредени бокс – потези.

Иако има 53 години, сепак Мајк судејќи по брзината на неговите удари и понатаму делува застрашувачки.

Тајсон во кариерата на 56 борби имаше 50 победи од кои 44 со класичен нокаут.

Погледнете како удира сега:

Scroll to Top