Top Sport

Mоќно видео за Ѓоковиќ, АТП во чест на нај-тенисерот во моментов (видео)

Светската тениска федерација (АТП) изработи моќно видео во чест на моментно најдобриот тенисер во светот, Србинот Новак Ѓоковиќ.

Ѓоковиќ годинава направи несекојдневен подвиг, стигнувајќи до челната позиција на АТП литата, откако годината ја започна како 22-ри во светот.

„Шлаг на тортата“ беше освојувањето на титулите на Вимблдон, во Синсинати, на УС Опен и во Шангај, а во Париз и во Лондон Ѓоковиќ играше финале.

Погледнете го видеото:

Scroll to Top