Српскиот тенисер освен тоа што е врвен спортист уште еднаш докажа дека е пред се голем човек.

Нешто што е вистнска реткост меѓу врвните спортисти е непознаница за Ноле. Тој има одличен однос со најголеми ривали, па не зачудува неговиот последен гест во кој на Рафаел Надал преку социјалните мрежи му посакува брзо опоравување.

„Ти испраќам желби и надеж за брзо опоравување после операцијата пријателе“ – напиша Новак Ѓоковиќ на својот профил на Твитер.