Top Sport

Роналдињо со лисици на рацете спроведен во судница (видео)

Легендарниот бразилски фудбалер, Роналдињо Гаучо денеска беше спроведен во судница да даде одбрана за делата кои му се ставаат на товар – влегување во Парагвај со илегален пасош и со лажна лична карта.

Случајот ја дигна на нозе јавноста во оваа јужноамериканска земја, но ситуацијата будно се следи во целиот свет.
Роналдињо и неговиот брат со лисици на рацете беа спроведени.

Екс-фудбалерот со пешкир ги имаше покриено лисиците пред бројните новинари во судот во Парагвај.

Scroll to Top