Top Sport

Севилја испушти меч топка за Лига на шампиони (видео)

Екипата на Севилја синоќа на својот „Рамон Санчез Писхуан“ повторно спасуваше само бод, никако не успеа да се одлепи во борбата за третото и четвртото место на табелата во Ла Лига кои водат во Лига на шампиони. Причина за тоа е што Севилја дури четврти меч во низа игра нерешено.

Првиот натпревар од 32. коло синоќа заврши 1-1, Валјадолид и скина два бода на Севилја.

Ваљадолид поведе во 25. минута, стрелец за гостинско водство беше Кико.

Спасител за клубот од Андалузија беше Окампос, кој погоди за 1-1 од пенал, во 83 минута од мечот.

Претходно оправдано пониште гол за Севилја, ВАР покажа израмнување на резултатот од офсајд позиција.

Scroll to Top