Сити загуби 2 бода со автогол, „Топчиите“ одиграа 11-та нула сезонава (видео)

Нов чекор назад за Манчестер Сити во одбраната на титулата во Премиерлигата. „Граѓаните“ на својот стадион одиграа само 2-2 против Кристал Палас со свтогол во последните моменти од мечот.

Играчот на Палас Тосун во 40 минута го стиша „Итихад“, погоди за гостински 0-1.

Сити се мачеше речиси цело второ полувреме да ја наметне својата препознатлива игра и да го сврти резултатот.

Тоа му успеа на голгетерот Кун Агуеро. Тој постигна два гола набрзина за целосен пресврт. Првиот во 82, а вториот во 87 минута.

Кога сите на стадионот го очекуваа последниот судиски свиреж, во 90. минута Фернандињо постигна автогол за конечни 2-2.

Екипата на Арсенал повторно одигра само реми, дури 11-то сезонава. На домашен терен бод на „топчиите“ им зеде екипата на Шефилд јунајтед, мечот заврши со резултат 1-1.

Мартинели со гол во првото полувреме донесе предност за Арсенал.

Тој резултат беше активен се до 83 минута кога Флик погоди за конечни 1-1.