Top Sport

Артир Казо го елиминира Холгер Руне

Четвртиот ден на Австралија опен го донесе првиот сензационален резултат.

Французинот Артур Казо го елиминира осмиот носител Холгер Руне во три сета.

Моментално 122. играч во светот славеше со 7:6 (4), 4:6, 6:4, 6:3.

Претходно драматични мечеви во пет сета одиграа шестиот носител Александар Зверев, Каспер Руд (11) и Камерон Нори (19), додека вториот фаворит на турнирот Карлос Алкараз во четири сета го мина второто коло.

Scroll to Top