Најдобриот светски тенисер Новак Ѓоковиќ во средата наполни 32 години. АТП на својот профил на „Твитер“ со компилација на неговите најдобри моменти му го честиташе роденденот.

Во видео-компилацијата се издвоени некои од неговите најдобри и најважни поени, моменти кога ги освојувал најголемите турнири, а има и ситуации надвор од тениските терени.

Среќен роденден Новак!