Top Sport

АТП турнејата објави – 97 од топ 100 тенисерите се вакцинирани

Додека со денови трае драмата околу светскиот број 1, Новак Ѓоковиќ и неговиот обид да влезе во Австралија без да е вакциниран за КОВИД-19, АТП турнејата објави дека 97 од топ 100 тенисерите на нивната листа веќе ја добиле вакцината.

„АТП продолжува да советува вакцинација за сите учесници на АТП турнејата, што е базично барање за да се справиме со пандемијата. Охрабрени сме што 97 од топ 100 тенисерите се вакцинирани пред Австралија опен“, објави АТП.

Според претходните информации, на 8 октомври 2021 година, оваа бројка била драстично помала – 48 од топ 100 тенисерите биле вакцинирани.

anime websites. AnimeFreak #1 Site to watch thousands of dubbed and subbed anime episodes including Dragon Ball Super, Attack on Titan, Naruto Shippuden, One Piece

anime online Attack on Titan Final Season (Dub)

The Seven Deadly Sins: Dragon's Judgement

anime stream Yosuga no Sora: In Solitude Where We are Least Alone

anime to watch Horimiya (Dub)

anime freak tv AnimeFreak Naruto: Shippuden (Dub)

Scroll to Top