Top Sport

Бајлс се повлече од ново финале, ќе одлучи дали ќе се натпреварува во вторник

Американската гимнастичкарка Симон Бајлс се повлече од понеделничкото финале во партер на Олимпијадата во Токио и уште нема одлучено дали ќе настапи во финалето на греда во вторник, продолжувајќи ја низата повлекувања поради менталните проблеми, одлука која предизвика многу контроверзи на Игрите.

24-годишната олимписка шампионка веќе се повлече од тимското финале и од повеќебојот, но и од неделните натпреварувања во прескок и двовисински разбој. Бајлс имаше најслаб скор во прескокот во своите олимписки настапи пред да се повлече од тимското финале на 26 јули, кога Русинките ги победија Американките.

AniWatch Watch anime online, English anime online HD

Sailor Moon R: The Movie - The Promise of the Rose (Dub) (https://gogoanime.be/m/8mBp) Episode Full

Website https://twistmoe.net: Watch Kekkou Kamen (Dub) twistmoe Episode 2 watch anime

AnimeFLV Watch anime online, English anime online HD

Fliphtml5: https://fliphtml5.com/homepage/hrune

Exercism: https://exercism.io/profiles/animefreakws

Scroll to Top