Top Sport

Бекер го брани Новак: Зошто тој секогаш е „лошото момче“?

Германската тениска легенда и поранешен тренер на Новак Ѓоковиќ, Борис Бекер вели дека не е фер со која страст се бараат ситници за да се критикува светскиот број 1 во споредба со тоа што го прават неговите стари ривали Рафаел Надал и Роџер Федерер.

Ѓоковиќ не успеа да го комплетира календарскиот гренд слем откако загуби од Данил Медведев во финалето на САД опен минатиот викенд, кога емотивно реагираше и остана во солзи, а публиката на Флешинг Медоуз првпат по подолго време застана на негова страна.

Бекер, кој е шесткратен гренд слем шампион и работеше три години со Ѓоковиќ од 2013 до 2016, вели дека ваквата поддршка не смее да биде изолирана и дека фановите треба да бидат зад него, исто како што се зад Надал и Федерер.

„Тоа беше неверојатна ситуација, луд момент. Го познавам Новак и приватно и професионално и можам само да кажам дека се работи за одлично момче, натпреварувач кој некогаш се однесува лошо на теренот, но тоа го прават сите. Јавноста, вклучувајќи ги медиумите, треба да се навикнат дека нема две легенди на тенисот, туку три. Не е прифатливо Новак секогаш да е лошо момче, а Роџер и Рафа да се добрите. Тоа не е фер. Се надевам дека по тоа во Њујорк работите ќе се сменат“, вели Бекер.

Watch anime online for free at TwistMoe teist moe

Website https://4anime.biz: Watch Wan Jie Xian Zong 5th Season 4anime Episode 26 one piece 4anime

Website https://wcostream.cc: Watch Usavich V wcostream Episode Full wcostream one piece

Website https://animedao.nl: Watch Itsudatte My Santa! animedao Episode 2 assassination classroom animedao

Forum1 shellmo: http://forum1.shellmo.org/member.php?action=profile&uid=1144296

Vietnamta: https://www.vietnamta.vn/profile-78446

Scroll to Top