Top Sport

„Ѕверот“ Нгану со боксерски подготовки (видео)

Камерунската ММА ѕвезда и кандидат за титулата во тешка категорија во УФЦ, Френсис Нгану уште еднаш покажа каков „ѕвер“ е со видео од неговите подготовки за следниот предизвик во октагонот.

Нгану, кој претходно добиваше совети и од Мајк Тајсон за да ги подобри своите боксерски способности, овојпат учествуваше во предизвик со удари со ракавици.

Последниот меч на Нгану во УФЦ беше на 9 мај, кога стигна до 10-тата победа во УФЦ со нокаут над Жаирзињо Розенстрајк. Тој очекува да добие ри-меч со УФЦ шампионот во тешка категорија, Американецот Стипе Миочиќ.

 

View this post on Instagram

 

I did my own version of #bodyshotchallenge 😂💪🇨🇲 #flexfriday

A post shared by Francis Ngannou (@francisngannou) on

Дали Тајсон ќе му стане советник на УФЦ „ѕверот“ Нгану (видео)

Back Arrow (https://kissanimeonline.com/m/KVlN) Episode 2 at website https://kissanimeonline.com kissanime official website

Watch Tsukimichi -Moonlit Fantasy- Episode Preview (https://crunchyrollfree.com/m/gqzw/ep-1) at Crunchyroll my hero academia heroes rising watch online crunchyroll

Scroll to Top