Top Sport

Енди Руиз со моќна тетоважа по цел грб

Американско-мексиканскиот боксер, 32-годишниот Енди Руиз Јуниор планетарно популарен стана во 2019 година кога го нокаутираше Ентони Џошуа и стана шампион во тешка категорија.

Кратко траеше „славата“ на Руиз, но остануваат овековечени неговите бројни тетоважи.

Последната се простира по целиот негов грб, а со неа се пофали на социјалните мрежи:

Scroll to Top