Top Sport

Епски пресврт на Димитров – Бугаринот го елиминираше Медведев

Григор Димитров го елиминира Данил Медведев од мастерсот во Индијан Велс. Бугаринот го креираше еден од најголемите пресврти во сезоната е со 4/6, 6/4, 6/3, прв пат во кариерата се пласираше во четврт-финалето на мастерсот наречен петти Гренд слем.

Димитров со оваа победа му помогна на Новак Ѓоковиќ да остане на првото место на АТП листата. На Медведев му беше потребен триумф во Индијан Велс за да се искачи на врвот. За Медведев ова е само вториот пораз на последните 20 мечеви на северно-американската турнеја.

Мечот кој траеше два часа и 16 минути, беше решен во вториот сет, кога Димитров успеа да ја стигне и престигне предноста на Медведев од 1:4. Во ист ритам Бугаринот продолжи и во решавачкиот сет, освои три гема во низа за пласман во четврт-финалето.

Димитров за пласман во полу-финалето ќе се бори со Полјакот Хуберт Хуркач.

https://aniwatch.pro watch anime online

Animepahe: Haré+Guu Deluxe (Dub) anime episode 6 online free at https://animepahe.cc watch animes

Ninku (Movie) (https://animeheaven.pro/m/zXz2) Episode Full

WCOStream: One Piece: The Curse of the Sacred Sword anime episode Full online free at https://wcostream.cc dubbed anime

Assassination Classroom (Dub) (https://animeflv.uk/m/JkLL) Episode 22

Scroll to Top