Top Sport

Фоден доби нов договор, ќе остане во Сити до 2027 година

Фил Фоден ќе го продолжи договорот со Манчестер сити. Фоден ќе потпише нов, шестгодишен договор со „граѓаните“.

Фоден, минатата сезона доживеа целосна афирмација во тимот на Пеп Гвардиола. Добрите изданија ги пренесе и во новата сезоната, во која има учинок од два гола и две асистенции, на шест натпревари во Премиер лигата.

Поради тоа, челниците на Сити, му понудија нов договорот и покрај тоа што актуелниот му истекува за три години. Според новиот договор, Фоден на „Итихад“ ќе остане до јуни 2027 година.

Новиот договор ќе му донесе и многу поголема годишна плата.

Website https://4anime.biz: Watch Fate/Zero: Please! Einzbern Counseling Room 4anime Episode 6 bleach 4anime

Tiger & Bunny: The Movie - The Beginning Episode Full

AnimeTV: Tekkaman Blade: Burning Clock anime episode Full online free at https://animetv.cc www2 anime tv

AnimeHeaven: Hamtaro anime episode 296 online free at https://animeheaven.pro animeheaven hunter x hunter

Theatre of Darkness: Yamishibai 7 (https://wcostream.cc/m/2AV8) Episode 13

Scroll to Top