Top Sport

Фоњини: Судија играм против двајца

Фабио Фињини бесен го напушти централниот терен во Индијан Велс. Италијанскиот тенисер, со пресврт, загуби од Стефанос Циципас. Фоњини го доби првиот сет со 6:2, потоа Циципас возврати со 6:3, 6:4.

Фоњини во текот на мечот неколку пати му се пожалил на судијата дека Циципас добива совети од трибните. Судијата ги игнорирал поплаките, сметал дека не станува збор за „коучинг“. Според него Апостолос Циципас, навивал и го охрабрувал својот син на теренот.

„Играме 2 на 1“, се жалел Фоњини.

„Мислам дека не е „коучинг“, туку му дава поддршка“, одговорил судијата.

Циципас во осмина-финалето ќе игра против Алекс Де Минор.

AnimeDao - Watch English Subbed Anime Online | AnimeDao Official

AnimeKisa Watch anime online, English anime online HD

AnimeBee | Watch Anime Online | English Sub & Dub Anime Free

Seoul Station (https://animepahe.cc/m/Pv8q) Episode Full

AnimeTV Watch anime online in high quality with english Subbed & Dubbed

Scroll to Top