Top Sport

Ѓоковиќ не е во притвор, во сабота е повикан на разговор министерството

Новак Ѓоковиќ ја продолжува својата борба за настап на Австралија опен: Адвокатите на Ѓоковиќ подготвуваат жалба на одлуката на министерот за имиграција, во Владата на Австралија, Алекс Хок да му ја укине визата.

Локалните медиуми објавија дека, по одлуката на министерот, Ѓоковиќ нема да оди во имиграциски притвор, туку тој утре, со своите адвокати, ќе има разговор со Хок и неговиот тим во министерството.

Значи додека не биде донесена правна одлука, која ќе стави крај на драмата која трае веќе десет дена, светскиот број 1 нема да биде во притвор.

Австралиските медиуми пренесуваат дека одлуката на министерот, правниот тим на Ѓоковиќ ја добил 20 минути пред таа да биде објавена во јавноста.

Планот на адвокатите, процесот да се одвива по скратена постапка, односно да заврши до недела.

GogoAnime | Watch Anime Online - Gogo Anime Real. GogoAnime.be - The best website to watch anime for free thousands of anime episodes. Watch anime online in English at GoGoAnime. Subbed, Dubbed, No ADs.

GoGoAnime Higehiro: After Being Rejected, I Shaved and Took in a High School Runaway

watch anime Mushoku Tensei: Jobless Reincarnation

stream anime online Tokyo Revengers (Dub)

dubbed anime Demon Slayer -Kimetsu no Yaiba- The Movie: Mugen Train (Dub)

That Time I Got Reincarnated as a Slime Season 2 Part 2

Scroll to Top