Top Sport

Во живо: Ѓоковиќ повторно пред судијата Ентони Кели

Новак Ѓоковиќ, откако Владата втор пат му ја укина визата, ќе мора повторно да се појави пред Федералниот суд во Мелбурн.

Министерот за имиграција, Алекс Хок, во „интерес на јавното здравје“, го искористи право и му ја укина визата на најдобриот светски тенисер.

Ѓоковиќ во моментов пред судијата Ентони Кели, кој претходно ја поништи одлуката на Владата и му ја врати визата, ја обрзаложува својата одбрана.

GogoAnime | Watch Anime Online - Gogo Anime Real. GogoAnime.be - The best website to watch anime for free thousands of anime episodes. Watch anime online in English at GoGoAnime. Subbed, Dubbed, No ADs.

JoJo's Bizarre Adventure: Golden Wind (Dub) Episode 36

GoGoAnime The Rising of the Shield Hero (Dub) Episode 18

GoGoAnime Naruto: Shippuden (Dub)

gogoanimeio My Hero Academia Season 2

watch anime free Horimiya (Dub)

Scroll to Top