Top Sport

Ѓорческа експресно во четврт-финалето на турнирот во Хрватска

Најдобрата македонска тенисерка, Лина Ѓорческа, немаше големи проблеми да обезбеди пласман во четврт-финалето на фјучерс турнирот во Осијек.

Таа во осминафиналето славеше над домашната тенисерка Силвија Нириќ со 2:0 во сетови (6:3, 6:0).

Ѓорческа во четвртфиналето ќе се соочи со руската тенисерка Викторија Кан.

Scroll to Top