Top Sport

Хабиб нуди три овци за да се сретне со Мајкл Џордан

УФЦ легендата Хабиб Нурмагомедов е подготвен да плати необична цена да се сретне со својот спортски идол, НБА легендата, Мајкл Џордан.

При пристигнувањето во Мајами за првото американско шоу на неговата промотерска куќа Eagle Fighting Championship (ЕФЦ), Хабиб беше запрашан од американскиот комичар Боб Менери што е подготвен да даде за да се сретне со најголемиот кошаркар на сите времиња, Џордан.

„Колку овци добивам за Мајкл Џордан?“, прашува Менери.

„Три овци! Ако средиш да се сретнам со Мајкл Џордан, ќе ти дадам три овци“, вели Хабиб.

„Тогаш подготви ги трите овци“, вели Менери.

„И нему ќе му дадеме три кучиња“, додава Хабиб посочувајќи кон уште еден комичар, Кајл Форгерд.

Дека понудата не е шега најдобро зборува тоа што Хабиб во својот роден Дагестан има голем бизнис со земјоделство, како и ланец на фаст-фуд ресторани „M-Eat by Khabib“.

Хабиб не се враќа, ќе се посвети на студиите и на овците!

AnimeHeaven - Watch HD Anime Online Free | AnimeHeaven.pro. AnimeHeaven is the best animes online website, where you can watch anime online completely free. No download, no surveys and only instant premium streaming of animes.

watch anime How NOT to Summon a Demon Lord Ω

watch anime dub Record of Ragnarok

Demon Slayer: Kimetsu no Yaiba Episode 21

anime stream My Hero Academia Season 5

watch anime dub AnimeHeaven Tokyo Revengers (Dub)

tải go88
Scroll to Top