Top Sport

Холифилд тренира со Кличко и е во застрашувачка форма! (видео)

Поранешниот шампион во тешка категорија, Ивандер Холифилд се пофали со ново видео од неговите подготовки за камбек на 57 години, тренирајќи со уште еден поранешен шампион во тешка категорија, Владимир Кличко, подгревајќи ги надежите на фановите за трет меч со Мајк Тајсон, кој редовно ги известува своите фанови за прогресот во работата.

Во неверојатна „ретро“ атмосфера во тешката категорија, најавата на Тајсон за враќање во рингот за „неколку егзибициски мечеви“, придонесе тој да добие еден куп на понуди (од рагбисти, ММА фајтери, но и поранешни ривали), а тоа најсериозно го сфати Холифилд, човекот кој двапати го победи Тајсон во 1990-тите и остана без дел од увото во вториот меч. Најавите за трет меч Тајсон-Холифилд дури ги фрлија во сенка и актуелните шампиони во тешка категорија, Тајсон Фјури и Ентони Џошуа, кои чекаат дуели до крајот на годината.

Холифилд е „затворен“ во приватната вежбална со Кличко и со поранешниот шампион во средно-тешка категорија, Антонио Тарвер, и на Твитер објави фасцинантно видео во кое ја покажа брзината, а имаше и огромен ланец околу вратот.

Attack on Titan: Wings of Freedom Episode Full at website https://animeplanet.cc tower of god anime planet

JoJo's Bizarre Adventure: Diamond is Unbreakable Episode 39 at website https://animefreak.ws animefreaks website

Scroll to Top