Top Sport

Канело се ожени една недела откако брутално го претепа Саундерс

Мексиканската боксерска суперѕвезда Саул „Канело“ Алварез беше толку самоуверен во своите квалитети што се ожени со својата партнерка Фернанда Гомез само една недела откако го декласираше Били Џо Саундерс во меч за обединување на титулите во супер-средна категорија.

Алварез буквално му го скрши лицето на Саундерс, предизвикувајќи негово откажување во осмата рунда пред 73.000 фанови во Тексас на 8 мај, но толку бил самоуверен дека ќе помине без физички последици, што закажал свадба една недела подоцна.

Според мексиканските медиуми, скапата церемонија се одвивала на полуостровот Пунта де Мита во државата Најрит, а нив ги забавувал чилеанскиот пејач Мон Лаферте. Канело и Фернанда се заедно веќе три години и имаат ќеркичка.

Website https://animeflv.uk: Watch OreImo. Specials animeflv Episode 3 animeflv

Website https://animekisa.in: Watch I''s animekisa Episode 2 anime online

World Break: Aria of Curse for a Holy Swordsman (Dub) (https://animefreak.ws/m/ArAE) Episode 12

Website https://animebee.to: Watch Ore no Imouto ga Konnani Kawaii Wake ga Nai.: Ore no Imouto ga Konnani Eroge na Wake Nai animebee Episode 2 anime to watch

Sites google: https://sites.google.com/view/animeheaven-official/home

Issuu: https://issuu.com/animeflixnl

Scroll to Top