Top Sport

Карикатура: Ѓоковиќ и министерот Хок во контејнер

Австралискиот портал „Ејџ“, објави карикатура, откако Владата повторно му ја укина визата на Новак Ѓоковиќ. Карикатуристот, Мет Голдин, илустрацијата ја подели на својот профил на „Твитер“.

На карикатурата е најдобриот светски тенисер, Новак Ѓоковиќ, кој се наоѓа во контејнер кој гори, а заедно со него е министерот за имиграција, Алекс Хок, кој во раката држи искината виза на која пишува.

„Предност, вакцинирани.“

Покрај тоа, на контејнерот се наоѓа логото на Австралија опен (АО), каде буквата О е претставена како инсинуација на коронавирусот.

 

https://aniwatch1.com/. Aniwatch Anime is another website offering audience to watch anime for free and viewers so far are quite impressed with the user-friendly interface

AniWatch My Hero Academia Season 5 Episode 24

ani watch app Evangelion: 3.0+1.0 Thrice Upon a Time

anime website AniWatch My Hero Academia Season 3

aniwatch Record of Ragnarok

animes online Yosuga no Sora: In Solitude Where We are Least Alone

Scroll to Top