Top Sport

Ќерката на Серена уште сега е фан на Федерер

Серена Вилијамс најави дека се враќа на Австралискиот опен, само неколку месеци откако се породи со својата прва ќерка Алексис, но додека го чува бебето, Американката има време да погледне и малку тенис.

Вилијамс постираше видео на Инстаграм во кое заедно со Алексис го гледаат мечот на Роџер Федерер против Адријан Манарино на Базел индорс турнирот, и очигледно, нејзината ќеркичка уште сега е навивач на Швајцарецот.

Scroll to Top