Top Sport

Што му советуваше Златан на Џошуа?

Иако мечот не беше толку воодушевувачки како триумфот против Владимир Кличко, Ентони Џошуа привлече доста спортски ѕвезди на својот меч со Карлос Такам во Кардиф.

Еден од првите кои беа забележани на мечот беа фудбалерите на Манчестер јунајтед, Златан Ибрахимовиќ и Маркос Рохо. Ибрахимовиќ не само што беше на мечот, туку и разговараше со светскиот шампион во тешка категорија пред мечот, посетувајќи го заедно со боксерот Тони Белју. Џошуа, кој е познат како човек кој е скромен човек, сигурно прими совети од Ибрахимовиќ.

Покрај тоа, на „Принсипалити“ стадионот беше целиот велшки рагби тим, заедно со холивудската ѕвезда Колин Фарел, кој беше посебен гостин на светската шампионка Кејти Тејлор, која ја победи Анахи Санчез во пред-мечот. Тука беше и британскиот актер Идрис Елба, кој е познат како голем фан на боксот.

Џошуа преку храбриот Такам во десет рунди

Scroll to Top