Top Sport

Конор изеде тегла мртви пчели… И зажали (видео)

УФЦ мега-ѕвездата Конор Мекгрегор очигледно има доволно слободно време додека трае корона вирусот, откако на Инстаграм сподели видео во кое се „забавуваше“ со јадење на тегла полна со мртви пчели.

31-годишниот „Ноториус“ прво беше љубопитен за „специјалитетот“ прашувајќи да не се работи за оси наместо пчели, по што реагираше бурно на вкусот на пчелите. На тегличката со специјалитетот се додава дека тие се зачинети со јамајчански пипер и австралиски макадамија ореви.

„О, мој Боже што е ова?“, беше искрената реакција.

Scroll to Top