Top Sport

Костјук на бизарен начин го предаде мечот во женски двојки

Бизарен крај доживеа осмина-финалниот дуел во женси двојки на мастерсот во Рим, помеѓу руската комбинација Анастасја Пављученкова и Вероника Кудерметова и украинско-романската комбинација Марта Костјук и Елена-Габриела Русе.

dobivaj vesti na viber

Пављученкова и Кудерметова убедливо го добија првиот сет со 6:1. Во паузата помеѓу првиот и вториот сет, Украинаката Костјук замина во соблекувалната и не се врати на теренот.

Кога по неколку минути на Русе и станало јасно дека нејзината партнерка нема да се врати го предала мечот.

Костјук, од почетокот на руската инвазија врз Украина, неколку пати жестоко ги критикуваше колешките од Русија бидејќи не ја осудија воената интервенција.

go88 app store go88 rút tiền trong bao lâu go88 play

code tài xỉu sunwin

Scroll to Top