Top Sport

Лина Ѓорческа успешно стартуваше на турнирот во Виена

Најдобрата македонска тенисерка Лина Ѓорческа со победа го стартуваше турнирот во Виена, Австрија. Таа во првото коло беше поуспешна од домашната претставничка, Алина Михалич.

Ѓорческа победи со 2:0 во сетови.

Првиот сет го доби лесно, со 6:2 во гемови, а продолжи во ист ритам и понатаму. Во вториот сет исто така и дозволи два гема на противничката.

Scroll to Top