Top Sport

Медведев ограбен во Торино

Рускиот тенисер, Данил Медведев, бил ограбен во неделата, додека го играл финалето на Завршниот мастерс.

Во текот на мечот, од соблекувалната му бил украден часовник вреден 200.000 евра.

Кражбата била веднаш пријавена, полицијата експресно си ја завршила работата. Во текот на ноќта часовникот бил пронајден и му бил вратен на Медведев.

Случајот е помалку чуден. Полицијата отвори истрага бидејќи менаџеорт изјави дека „часовникот го добил од лице, кое го добило од друго лице“.

Scroll to Top