Top Sport

Медведев ограбен во Торино

Рускиот тенисер, Данил Медведев, бил ограбен во неделата, додека го играл финалето на Завршниот мастерс.

dobivaj vesti na viber

Во текот на мечот, од соблекувалната му бил украден часовник вреден 200.000 евра.

Кражбата била веднаш пријавена, полицијата експресно си ја завршила работата. Во текот на ноќта часовникот бил пронајден и му бил вратен на Медведев.

Случајот е помалку чуден. Полицијата отвори истрага бидејќи менаџеорт изјави дека „часовникот го добил од лице, кое го добило од друго лице“.

go88 nạp tiền bị từ chối go88 hoàng gia bảng cầu tài xỉu go88

nhà cái sunwin trung quốc sunwin impex sunwin 4050 cm cnc laser engraver

Scroll to Top