Top Sport

Нов проблем за Денвер, се повреди и Доужер

Денвер Нагетс се една од најмалерозните франшизи, оваа сезона, во НБА лигата. Нагетс, сезоната ја започнаа без повредениот Џамал Мареј, тој би требало да се врати во јануари или февруари.

Пред десет дена се повреди Мајкл Портер јуниор, а веднаш потоа и Никола Јокиќ.

Локалните медиуми тврдат дека Портер јуниор, поради поредата на грбот, ќе ја пропушти сезоната. Јокиќ наскоро ќе се врати во тимот.

Денвер, синоа, играа во Портланд, загубија 100:119 и останаа без Пи-Џеј Доужер.

Крилниот играч излезе од теренот во првото полувреме. Тој ги скинал лигаментите во коленоот, што значи дека сезоната и за него завршена. Доужер од почетокот на сезоната е значаен играч во ротацијата на Мајк Мелоун.

Aniwatch - Free Anime Streaming Online - Aniwatch Official. Aniwatch Anime is another website offering audience to watch anime for free and viewers so far are quite impressed with the user-friendly interface

english anime Evangelion: 3.0+1.0 Thrice Upon a Time

free anime One-Punch Man

watch anime My Hero Academia Season 5 (Dub)

Dragon Ball Z (Dub) Episode 289

stream anime online Fairy Tail (Dub)

Scroll to Top