Top Sport

Медведев позитивен на коронавирусот

Рускиот тенисер, Данил Медведев, нема да настапи на Мастерсот во Монте Карло. Светскиот рекет број 2, утрово бил позитивен на коронавирусот.

Медведев, според распоредот, беше слободен во првото коло, а во второто требаше да игра против победникот од мечот помеѓу Филип Крајиновиќ и Николоз Басилашфили.

4Anime heroes rising 4anime: High School DxD Episode 12

KissAnime kissanime boku no hero academia: The Promised Neverland Season 2 Episode 5.5 (https://kissanimeonline.com/m/nND3) Episode Full

Scroll to Top