Top Sport

Медведев се „игра“ со Надал: Сигурен сум дека Новак ќе го гледа финалето

Данил Медведев ќе се обиде да го спречи Рафаел Надал да стигне до рекордната 21. гренд слем титула во недела во финалето на Австралија опен, и како старт на „менталните игри“ пред мечот, изјави дека очекува Новак Ѓоковиќ да го следи мечот.

Медведев во бурен меч го совлада Стефанос Циципас, за да постави финале против Надал, кој претходно го победи Матео Беретини, и ако не успее да го сопре Надал, Шпанецот ќе ја освои 21. гренд слем титула, поминувајќи ги Ѓоковиќ и Роџер Федерер. Медведев ќе игра за втора гренд слем титула, по САД опен минатата година, кога го победи токму Ѓоковиќ.

Без Ѓоковиќ на турнирот, откако на Србинот по долга фарса му беше повлечена австралиската виза поради тоа што не е вакциниран, Медведев тврди дека Ѓоковиќ ќе биде пред ТВ екраните во недела.

„Ќе играм против еден од најголемите во историјата, и тоа пак против некој кој игра за 21. гренд слем титула. Мислам дека Рафа гледаше кога играв против Ѓоковиќ, не знам за кого навиваше, и мислам дека Новак ќе го гледа ова финале. Гренд слем финалињата се спектакли и секако се сеќавам на секое“, вели Медведев.

https://animeheaven1.com/. AnimeHeaven is the best animes online website, where you can watch anime online completely free. No download, no surveys and only instant premium streaming of animes.

watch subbed anime AnimeHeaven One-Punch Man

AnimeHeaven Suppose a Kid from the Last Dungeon Boonies moved to a starter town?

dubbed anime Komi Can’t Communicate

Naruto: Shippuden (Dub)

Boruto: Naruto Next Generations (Dub) Episode 153

tải go88
Scroll to Top