Top Sport

Мекгрегор се враќа во октагонот

Ирскиот ММА борец Конор Мекгрегор е подготвен да се врати во УФЦ

dobivaj vesti na viber

УФЦ подготвува неколку спектакуларни настани за 2023 година, а тоа го вклучува и враќањето на Џон Џонс во борбата против Сирил Гана во март.

Сепак, Конор Мекгрегор е најголемата ѕвезда на УФЦ и неговото враќање во 2023 година привлекува големо внимание, како што потврди и тренерот Џон Кавано.

Кавано беше гостин во подкастот на Ариел Хелвани и откри дека Конор Мекгрегор се враќа.

„Би се обложил во сè што имам дека Конор ќе се врати наскоро. Мислам дека во моментов се водат многу интересни преговори и не ми е дозволено да кажам ништо друго освен тоа, но прилично сум сигурен дека Конор ќе се врати наскоро во октагонот“, објасни ирскиот тренер.

Scroll to Top