Top Sport

Меншик колабираше во јуниорското финале на АО

Младиот тенисер од Чешка, Јиржи Меншик, колабираше во јуниорското финале на Австралија опен. Титулата ја освои Американецот, Бруно Кузухара.

dobivaj vesti na viber

Јуниорското финале траеше три и пол часа, Мешик победи со 7/6, 6/7, 7/5.

Чехот Меншик на меч топка за Кузухара сервираше дупла грешка и потоа падна на теренот. Него во инвалидска количка го изнесоа од теренот.

 

link tải go88 hướng dẫn tải go88 danh bai doi thuong go88

sunwin international sunwin âu Tải game Sunwin đổi thưởng Số 1 Việt Nam

Scroll to Top