Top Sport

ММА: За малку „луд“ меѓусебен нокаут на ОНЕ борба

Во засега најспектакуларниот момент од ММА борбите во 2022 година, во ОНЕ шампионатот имаше супер-интересна ситуација уште во првата рунда од мечот помеѓу Русинот Бејбулат Исаев и Гркот Јанис Стофоридис.

Мечот во полутешка категорија за малку ќе завршеше со меѓусебен нокаут на двајцата фајтери, кои упатија силни удари по кои двајцата завршија на подот. За разлика од Стофоридис кој бргу стана на нозе, за Русинот ова беше доволно.

Animeflix - Watch your favorite anime online FREE.. Animeflix - your number one source for FREE anime, subbed and dubbed. Watch your favorite anime online FREE.

BANANA FISH

Death Note Episode 31

ANIMEFLIX Hunter x Hunter (2011)

ANIMEFLIX Horimiya (Dub)

english anime Hunter x Hunter (2011)

Scroll to Top