Top Sport

На Надал ова не му се случило 14 години

Шпанскиот тенисер Рафаел Надал е поразен во најраната фаза на Мастерсот во Рим од 2008 година. Надал неочекувано испадна од осминафиналето од Денис Шаповалов и 6:1, 5:7, 2:6. Покрај со инспирираниот противник, Надал се бореше и со повредата на стапалото.

Шпанскиот тенисер во 2008 година имаше 18 години и беше елиминиран во второто коло од Хуан Карлос Фереро, а титулата тогаш ја освои Новак Ѓоковиќ.

Рафа рекордни десет пати го освојуваше турнирот во главниот град на Италија, додека во финалето беше во вкупно 12 пати. Од 2005 до 2007 година освои три титули по ред, а од 2009 до 2014 година беше дури шест финалиња по ред.

Во Рим одиграл и најмногу натпревари досега (77), а од тоа победил на дури 69.

Надал сега се ќе оди на одмор и ќе се обиде да се рехабилитира од повредата на стапалото. Ролан Гарос започнува за нешто повеќе од две недели и Шпанецот ќе даде се од себе да биде што е можно подобра форма.

Aniwatch - Free Anime Streaming Online - Aniwatch Official. Aniwatch Anime is another website offering audience to watch anime for free and viewers so far are quite impressed with the user-friendly interface

AniWatch Banished from the Hero’s Party, I Decided to Live a Quiet Life in the Countryside

AniWatch Banished from the Hero’s Party, I Decided to Live a Quiet Life in the Countryside

TSUKIMICHI -Moonlit Fantasy- Episode 12

ani watch That Time I Got Reincarnated as a Slime Season 2 Part 2

anime stream My Hero Academia

tải go88
Scroll to Top